Pozivnica i program: FESTIVAL IGRAČAKA u Ivanić-Gradu

Pod sloganom “Igra nikad ne umara” slijedećeg vikenda od 11. i 12. svibnja 2019. održat će se 6. Festival igračaka. u Ivanić Gradu, koji na jednom mjestu okuplja sve što ima veze s igračkama i igrom. Iz bogatog zabavnog progama izdvajamo putujuću izložbu o Štrumpfovima i mini koncert Mije Dimšić u glazbenom dijelu, Festivalu zborova u nedjelju 12.5.

Djeca i odrasli će kroz dva festivalska dana na sportskom parku Zelenjak u Ivanić-Gradu moći uživati u carstvu igračaka, raznim natjecanjima, kazališnim i mađioničarskim predstavama, filmskim projekcijama, zabavnim i edukativnim radionicama te izložbi starih igračaka pod nazivom “Pokažite svoje stare igračke“.

Hrvatske željeznice i ove godine daju 40% popusta na povratna putovanja vlakom na Festival igračaka na udaljenostima većim od 25 kilometara iz svih krajeva Hrvatske. Prilikom kupnje vozne karte potrebno je naglasiti svrhu putovanja, a kartu na poleđini ovjeriti pečatom organizatora na informacijskom pultu Festivala igračaka na SP Zelenjak u Ivanić-Gradu!
Pratite nas na: www.facebook.com/festivaligracaka/ i www.tzig.hr

PROGRAM 6. FESTIVAL IGRAČAKA I DJEČJIH ZBOROVA

11. i 12. 5. 2019. od 10.00 do 18.00 sati, Sportski park Zelenjak, SB Naftalan 

SUBOTA 11.05.2019.

PROGRAM DOGAĐANJA – VELIKO IGRALIŠTE (pozornica)
11.00 OTVORENJE FESTIVALA IGRAČAKA 2019.
mimohod OLOVNIH VOJNIKA,riječ- dvije pa brzo na igranje
11.15 EKO PATROLA – predstava za djecu
11.30 OTVORENJE IZLOŽBE ŠTRUMPFOVI, SB Naftalan
12.30 PRVI PLJESAK – pjevačko natjecanje
14.00 MAĐIONIČAR JAPA – predstava za djecu
14.30 KOCKASTA ŽERAVICA – nagradna igra za roditelje
15.00 PROGLAŠENJE POBJEDNIKA PRVOG PLJESKA
15.15 ŠARENI SVIJET – predstava za djecu
19.00 FESTIVALSKA VATRA – vatra, malo glazbe i druženje
FESTIVALSKA NATJECANJA – posvuda na Zelenjaku
11.30 ALKA NA TATINIM LEĐIMA – prva trka
12.00 OKO SOKOLOVO I MIRNA RUKA – natjecanje u gađanju lukom i strijelom
12.30 GEM, SET, MEČ – natjecanje u badmintonu
13.00 TKO LETI VRIJEDI...“ natjecanje avio modela izrađenih na radionicama
13.30 GEM, SET, MEČ – natjecanje u stolnom tenisu
14.00 TRI KORNERA PENAL (finalni turnir u stolnom nogometu parova roditelja i djece)
14.30 KUGLOM OKO SVIJETA – natjecanje u letećem kuglanju, HVIDRA IG
15.00 POLUPANI LONČIĆ – natjecanje u gađanju limenki, PPIG
15.30 ALKA NA TATINIM LEĐIMA - druga trka
16.00 GEM, SET, MEČ – natjecanje u odbojci na pijesku
16.30 DIVLJE PATKE NA PITOMOJ LONJI - utrka patkica za kadu rijekom Lonjom
17.00 OKO SOKOLOVO I MIRNA RUKA – drugi turnir, natjecanje u gađanju samostrelom
17.30 TKO LETI VRIJEDI ...“ (natjecanje avio modela izrađenih na radionicama) 

IGRAONICE I RADIONICE TIJEKOM CIJELOG FESTIVALA
- FESTIVALSKI VLAKIĆ “ BUBI”, zabavni park „NAPUHANCI“, RENT A DEKICA – piknik zona u indijanskom selu, MALI OPG sajam, badminton, stolni tenis, odbojka, pikulanje...

- Izložba ŠTRUMPFOVI U SB Naftalan
- MALI DIZAJNERI: Izrada unikatnih „šilterica“ , Tvornica smijeha
- KARNEVALSKA RADIONICA IZRADI MASKI – FU Žabe
- NE ZABORAVI SE IGRATI – radionica festivala

NEDJELJA 12.05.2019.

PROGRAM DOGAĐANJA – VELIKO IGRALIŠTE (pozornica)
11.00 OTVORENJE FESTIVALA ZBOROVA
11.10 NASTUP DRAMSKE RADIONICE Kristijana Ugrine
11.20 NATJECATELJSKI DIO FESTIVALA ZBOROVA
13.30 Žonglerska skupina KUFER „PLES I FANTAZIJA“ predstava
14.00 KOCKASTA ŽERAVICA – nagradna igra za roditelje
14.30 PROGLAŠENJE POBJEDNIKA i glazbeni nastup gošče festivala MIJE DIMIŠIĆ
15.00 MAĐIONIČAR JAPA – predstava za djecu
FESTIVALSKA NATJECANJA - posvuda na Zelenjaku
11.00 ALKA NA TATINIM LEĐIMA – prva trka
11.30 POLUPANI LONČIĆ – natjecanje u gađanju limenki, PPIG
12.00 OKO SOKOLOVO I MIRNA RUKA – natjecanje u gađanju lukom i strijelom
12.30 GEM, SET, MEČ – natjecanje u badmintonu
13.00 KUGLOM OKO SVIJETA – natjecanje u letećem kuglanju, HVIDRA IG
13.30 GEM, SET, MEČ – natjecanje u stolnom tenisu
14.00 TRI KORNERA PENAL (finalni turnir u stolnom nogometu parova roditelja i djece)
14.30 POLUPANI LONČIĆ – natjecanje u gađanju limenki, PPIG
15.00 KUGLOM OKO SVIJETA – natjecanje u letećem kuglanju, HVIDRA IG
15.30 ALKA NA TATINIM LEĐIMA - druga trka
16.00 GEM, SET, MEČ – natjecanje u odbojci na pijesku
16.30 DIVLJE PATKE NA PITOMOJ LONJI - utrka patkica za kadu rijekom Lonjom
17.00 OKO SOKOLOVO I MIRNA RUKA – drugi turnir, natjecanje u gađanju samostrelom

IGRAONICE I RADIONICE TIJEKOM CIJELOG FESTIVALA
- VATROGASNA OLIMPIJADA, poligoni, natjecanja, VP Ivanić-Grad
- AUTODROM - poligon za vožnju, Auto škola VOLAN
- KOCKICA radionica i igraonica
- BRICK by BRICK radionica i igraonica
- RADIONICA IZRADE AVIO MODELA – ZTK Ivanić-Grad, Aero klub Ivanić-Grad
- FACE PAINTING – Tvornica smijeha
- LIKOVNA RADIONICA „Oslikavanje eko torbica“ – Udruga Tetragon
- GAME ZONA – računalnI klub NET Ivanić-Grad
- KARATE KLUB Mladost Ivanić-Grad
- BURZA IGRAČAKA – Ivakop i PBZ
- GEM, SET, MEČ, - odbojka, stolni tenis, badminton
- KORNER DRUŠTVENIH IGARA – Nikola igre